На русском   Latviski   English
 

Mūsu skolotāji

Lamas Dziednieka Cienījamā Lho Kunzanga Rinpoče biogrāfija

Lho_Kunsang

Cienījamais Lho Kunzang Rinpoče piedzimis Tibetā 1942.gadā. Sešpadsmitais Karmapa viņu atpazina kā Dižā Tertona  Mingjūra Dordže emanāciju. Viņš ir svarīgs Drikung Kagju līnijas Tulku (tib. pārdzimušais ) un izcils Tibetas Budisma un Tibetas medicīnas praktiķis. Viņš ir Lama-Dziednieks  un Pal Me Gon klostera vadītājs, medicīnas koledžas galva Kjinhajā Austrumu Tibetā.

Pal Me Gon ir nodibinājis Dižais Jogīns un tibetiešu karaliskās ģimenes skolotājs Adrag Vangčen Gjalpo. Pateicoties saviem pasaulīgiem un garīgiem sasniegumiem, Lho Kunzangu Rinpoče viņa iepriekšējās dzīvēs  cienījuši visi, ieskaitot dižo Jogīnu Adragu Vančenu Gjalpo, kurš sasniedzis Dusmīgās Gudrības pilnību. Mirstot, dižais Jogīns pieaicinājis Lho Kunzangu Rinpoče izpildīt viņam Pudžu, pēdējo rituālu viņa aiziešanai no šīs pasaules. Lai pateiktos Rinpoče, Dižais Jogīns dāvājis viņam ļoti vērtīgu un senu Purba (tib. rituālais duncis darbam ar dusmīgiem gariem, kuri uzsūta un izprovocē tādas slimības kā vēzis, AIDS un citas ), kā arī nodevis Zināšanas šo  „gadsimta slimību” ārstēšanai, un piedāvājis  viņam pārdzimt Adrag ģimenē, kam Rinpoče līdzjūtīgi piekritis. Pēc dažiem gadu desmitiem, otrais Lho Kunzang Rinpoče pārdzima Adragu ģimenē un tika nosaukts Adrag Kunzang, trešo sauca Nangčen Kunzang, ceturto Zerbang Kunzang (skolotājs un patvērums dižajam Tertonam Čogjūram Lingpa), piektais Ser Cza Kunzang un sestais Bon Kunzang. 

SangeMenlaŠajā dzīvē Cienījamais Lho Kunzang Rinpoče, pēc iecelšanas Pal Me Gon klostera tronī, atkal kļūst par klostera vadītāju un uzņemas atbildību par tā atjaunošanu. Rinpoče veicis daudzus retrīdus, lietpratīgi pārvalda meistariskas metodes, lai palīdzētu dzīvām būtnēm. Lai būtu noderīgs lielākam šo būtņu skaitam, viņš ir mācījies pie Khjence Odzera Rinpoče (otrā Džamgona Kongtrula Rinpoče), un apguvis dažādu zināšanu nodošanas līniju sūtriskās un tantriskās prakses.  Līdzjūtīgais Rinpoče izmanto dievišķo gudrības nektāru jūtošo būtņu atbrīvošanai. Arī pateicoties savām zināšanām Tibetas medicīnā, viņš dziedina daudzas cilvēku slimības. Piemēram, pasaules slavena zvaigzne Džets Lī pieņēmis budismu pēc izdziedināšanas no gadiem ieilgušas kuņģa čūlas. Bez ārstniecisko augu  un akupunktūras izmantošanas, Ripoče pielieto arī siltuma terapiju un citas efektīvas ārstēšanas metodes.

Kultūras revolūcijas laikā Rinpoče meistarīgi paslēpis un saglabājis Divpadsmit Tantriskos Kanonus. Pēc šiem tekstiem viņš apmāca jaunu ārstu-skolnieku paaudzi, tātad, zināšanu nodošanas līnija Tibetas medicīnā saglabājas un plaukst.

Rinpoče ir ļoti izglītots, strādīgs un labi pilda solījumus. Viņš ir ļoti draudzīgs, rūpējas par visiem cilvēkiem un nešauboties palīdz visiem. Pateicoties tam, viņam ir daudz praktizējošo skolnieku visā pasaulē- Singapūrā, Malaizijā, Taivānā, Vācijā, Latvijā.

Kad Cienījamais Lho Kunzang Rinpoče atkārtoti apciemoja Latviju, tika veikti medicīnas tekstu tulkošanas darbi no tibetiešu valodas un nodotas iesvētīšanas –spēka dāvājumi Medicīnas Budas praksē (tib. Sangje Menla). 

 

Tibetiešu budisma Jogīna Nubpa Rinpoče biogrāfija

Nubpa RinpocheTibetā 11.g.s. pēc Budas Mācības uzplaukuma bija attīstīta Jaunās Slepenās Mantras doktrīna, kura balstījās uz Budas Mācību. Doktrīna sākās no Dižā tulka Marpas. Viņa skolnieks pēc zināšanu nodošanas līnijas Valdnieks Džigten Sumgon nodibinājis Drikung Til klosteri - Drikung Kagju skolas galveno rezidenci Tibetā. Šajā klosterī bija sešas pilis, katru vadījis viens Tulku- Pārdzimušais. Nubpa Rinpoče bija viens no viņiem, viņš pārvaldīja pili, kas atradās rietumu virzienā. Nubpa nozīmē varenais. Pirmais Nubpa Rinpoče bijis Četrroča Mahakalas manifestācija ( mūsu planētas aizstāvis), viņu sauca Gombo Gjalcen. 15.g.s. viņš bija Tibetas Budisma Drikung Kagju skolas reģents.

Nubpa Rinpoče piedzimis 1942.gadā. 34. Drikung Kagju Troņa Turētājs Šive Lodro (1886-1945) viņu atpazinis vēl mātes miesās. Pirms viņa piedzimšanas māte redzējusi sapnī mūku, kurš dāvājis viņai mūka drēbes un teicis lai viņa tās sargātu. Kad Rinpoče piedzima parādījās varavīksne un bija daudz labvēlīgas zīmes, kas pavada augstu Lamu Pārdzimušo atnākšanu uz zemes.

5 gadu vecumā Nubpa Rinpoče ticis oficiāli celts tronī un sācis savu formālo apmācību Drikung Til klosterī. Viņš studēja tibetiešu gramatiku un rituālus. Lai iegūtu augstāko izglītību Budistu Filozofijā un Tantrā Rinpoče 15 g.v. iestājās Budistu institūtā Njičang Šedra, kas atradās netālu no Drikung Til klostera. Viņš iemācījies 13 Sutrajānas tekstus, Abhidarmu. Rinpoče bija skolotāji no visām četrām Tibetas Budisma skolām.

Nubpa Rinpoče saņēma visas mūsu planētas Aizstāvja iesvētīšanas, apguvis telpas attīrīšanas rituālus un transformācijas rituālus no negatīvās enerģijas uz pozitīvo. Rinpoče saka par sevi, ka viņš ir atradis dārgo laiku Budisma Mācību apgūšanai un ir saņēmis mutiskas nodošanas no Vadžradāras Pačunga, Khenčena Džigmei Puncoga un no skolotāja Gendun Gjalco, kā arī no citiem skolotājiem.

Sakarā ar 1966.gada pārmaiņām Tibetā Rinpoče kļūst par fermeri un pilnībā apgūst ķīniešu valodu. Šajā laika posmā Rinpoče nelaiž garām iespējas meditēt kalnos. 1979.gadā viņš kļūst par galveno redaktoru Tibetas Budistu Asociācijas žurnālā. 1989.gadā pēc vienošanās ar 10. Pančen Lamu (otra garīgā persona Tibetā) Rinpoče iestājas Pekinas Budistu Augstākās Izglītības Koledžā un iegūst filozofijas doktora grādu Budisma filozofijā. 1991.gadā veiksmīgu apstākļu sakritības dēļ Rinpoče brauc uz Sankt-Pēterburgas Budistu Templi pasniegt tibetiešu valodu un filozofiju. Šai pašā gadā Lana Jefremenkova pirmo reizi organizē Nubpas Rinpoče vizīti Latvijā. Šīs vizītes laikā atveras karmiskā saite starp skolotāju un viņa skolniekiem Rīgā.

1992.gadā Rinpoče ierodas Indijā pie Viņa Svētības Drikung Kjabgona Čecanga Rinpoče uz Džangčublingas klostera atvēršanas ceremoniju un tur satiekas ar Viņa Svētību Dalailamu 14. Dalailama iesaka Nubpam Rinpoče neatgriezties vairs Tibetā, bet palikt Indijā, jo šis laiks ir labvēlīgs viņa Dharmiskai darbībai. Ar Drikung Kjabgona svētību Nubpa Rinpoče Rīgā dibina meditācijas centru.

Savas dzīves laikā Nubpa Rinpoče veicis četrus pilnus trīsgadīgus un daudz īslaicīgus retrītus. Rinpoče daudz laika pavadījis nošķirtībā Milarepas alā svētajā Lapči kalnā. Šī vieta atrodas Himalajos uz robežas starp Nepālu un Tibetu. Rinpoče praktizē iekšēja siltuma un garīgas pilnveidošanas praksi - Tummo. Visas savas lūgšanas viņš velta mieram un harmonijai uz mūsu zemes un visumā. 14. Dalailama augstu vērtē Nubpu Rinpoče kā mūsdienu realizētu meditācijas praktiķi.

Sniegotā Lapči kalnā vairāk kā 30 praktizējošo jogīnu šodien ir retrītā Rinpoče vadībā, pateicoties viņa altruistiskajam atmošanās prātam.

Guru Nubpa Rinpoče mācības sniedzas pie tā, ka katrs var attīstīt labsirdību ikdienas dzīvē un palīdzēt citiem, jo šajā pasaulē viss ir savstarpēji atkarīgs un mums ir neatmaksājams parāds visu dzīvo būtņu priekšā.

 

Ezotēriķa Lamas Judras Rinpoče biogrāfija

Dižās Pilnības (Džogčen) Mācību Turētāja

Yudra RinpocheTibetas kustības Rime dibinātājs Khjence Čokji Lodro vienā no savām vīzijām redzēja 8.g.s jogīna, Meistara Vairočanas skolnieka un viena no 25 tuvākiem Padmasambavas skolniekiem, Judras Njingpo jaunās reinkarnācijas piedzimšanas apstākļus. Tas bija 1949.gadā dzimis Judra Rinpoče, un tā ir viņa 16. apzināta reinkarnācija.

Tibetieši uztver pārdzimšanu „ciltsrakstus" tik pat dabiski, kā jau mums ierasto cilts koku. Realizētie meistari nepamet mūsu dimensiju. Tie atkal un atkal piedzimst vadoties pēc līdzjūtīgām jūtām pret mums, kas iestrēguši sīkumainībā, kaislībās un tukšās ambīcijās. Aiz tām mēs neredzam lietu patieso būtību, nezinām savu īsto seju. Meistara solījums- palīdzēt mums atrisināt psiholoģiskas problēmas, sniegt meistarīgas atbrīvošanās metodes.
Judra Rinpoče ir piedzimis Austrumu Tibetā. Šis reģions ir atbilstošs jogīnu veidošanai, kurā ir piedzimuši daudzi mūsdienu Skolotāji un kļuvuši slaveni ar dziļu cilvēka dabas izpratni, tie pratuši veiksmīgi atrast pareizu pieeju katrai personībai. Eiropiešu prātam ir tuva tieši šī pragmatiskā pieeja Mācībām.

Kad Judram Rinpoče palika 5 gadi, viņu iecēluši tronī Drikung Kagju Līnijas Divi Turētāji: Čecang Rinpoče un Čungcang Rinpoče. Dāvājuši viņam titulu un garīgu vārdu Končog Tendzin Mingjur Čojing Vangpo, kas tulkojumā no tibetiešu valodas nozīmē Zināšanu Turētājs un Spēka Pārvaldītājs.

Judra Rinpoče mācās vienmēr un par visu. Viņa prāts ir atvērts visām mācībām, tāpēc viņš ir saņēmis Mācības daudzās tradīcijās no augsti realizētiem Tibetas Skolotājiem, kuri nodod zināšanas no Skolotāju paaudzes uz nākamām paaudzēm, kā Zināšanu Nodošanas Līnija. Njingma, Kjabže Dudžom Rinpoče, Djilgo Khjence Rinpoče un Čadral Rinpoče ir galvenie Lamas, kuri nodevuši viņam visaugstākās Njingma skolas Mācības un Džogčen prakses, Zināšanu apkopojumu Karma Kagju tradīcijā un no citiem Kagju novirzieniem.

30g.v. Rinpoče Dienvid Indijā saticis dižo Džogčen Meisaru, kuru saukuši „Džogčena Tēvs", Polo Khen Rinpoče. Ilgāku laiku Khen Rinpoče nodevis Judram Ripoče Dzogčen Zināšanas (par prāta dabu) pēc Longčen Njingtig Līnijas, dziedināšanas prakses un bijis viņa padomdevējs visos viņa retrītos.

Rinpoče pēc Budistu filozofijas institūta beigšanas Benaresā dažus gadus pavadījis Šrilankā, kur mācījies Theravādu. Tas ir viens no retajiem gadījumiem Vadžrajānas un Džogčena praktiķu vidū. Droši var teikt, ka Judra Ripoče ietver sevī visu Budas Mācību plašumu – Hinajānu, Mahajānu un Vadžrajānu.

Pēc Viņa Svētības Dalai Lamas lūguma Judra Rinpoče ticis aizsūtīts kā Tulku (Pārdzimušais) un Viņa Svētības Pārstāvis uz Japānu, kur nododot zināšanas nodarbojies ar dziedināšanu, telpas attīrīšanas rituāliem (Sang Pudža) vairāk kā 3 gadus.

Pārrodoties no Japānas Judra Rinpoče saticies ar Mahasiddhu Kjunga Rinpoče , kurš nodevis viņam Mahamudras Zināšanas (Lielā Zīmoga). Pēc šīs Iesvētīšanas, un, dažus gadus pavadot meditācijās, Judram atvērās Iekšējās Vizuālās Spējas, viņam apkārt parādās gaismas Tigle, realizācijas zīmes.

Kā lielu pagodinājumu Mūsdienu Meistari uztver iespēju no Judras Rinpoče saņemt meditāciju prakšu, ezotērisko dziedināšanas metožu un Zināšanu nodošanu, kuras viņš pārvalda pilnība.

Pēdējos gadus Judra Rinpoče pavada nošķirtībā un strādā ar smagi slimiem cilvēkiem, palīdzot viņiem attīrīt negatīvo karmu, dziedinot viņus un dāvājot savu personīgo svētību un aizsardzību.

Tikšanos ar Godājamu Lamu Judru Rinpoče par lielu un neaizmirstamu notikumu katram, kurš tiecas pēc pašpilnveidošanas un izaugsmes varenā Patiesības aptveršanas Ceļā rada Lamas augstā izglītotība, mērķtiecīgums un koncentrēšanās uz Bodhičitas un Zināšanu dziļās jēgas izpratni, Zināšanu Nodošanas Līnijas nepārtrauktība no Vairočānas, Padmasambhāvas un Tibetas Medicīnas realizētiem Skolotājiem.

 

 Dzogčen Ranjak Dza Patrula Rinpoče biogrāfija

i.our_teachers.patrul.thumbViņa Svētība Dalailama, Viņa Svētība Mindroling Tričens Rinpoče un Viņa Svētība Dzogčen Rinpoče ir atzinuši Dzogčen Ranjak Dza Patrulu Rinpoče par dižā Pirmā Dza Patrula Rinpoče un Trešā Ranjak Patrula Rinpoče īstu reinkarnāciju vai tulku. Viņš arī ir piedzimis Khama provincē (Austrumu Tibetā) 1963.gadā un dzīvojis kopā ar savu ģimeni līdz 14 gadu vecumam, pēc tam iestājies Dzogčen klosterī. Bērnībā viņam nevajadzēja mācīties lasīt- kādu dienu viņa tēvs parādīja viņam alfabētu un dažādu burtu kombinācijas- ar to pietika lasīšanas prasmes apgūšanai. Viņš nav gājis skolā un dzīvojis kā parasts lauku zēns. Ievērojami bija tas, ka viņš neēda gaļu, kas ir visai neparasti Tibetas nomadu vidū.

Dzogčen klosterī viņu iesvētīja mūku kārtā Čoktrul Drukpa Kučungs Rinpoče, kas ir slavena neprāta gudrības lamas Drukpa Kunle reinkarnācija, no kura vēlāk saņēma neskaitāmas mācības un zināšanu nodošanas. Viņš pavadījis Dzogčen klosterī 6 gadus, mācoties un praktizējot tādās disciplīnās kā dziedāšana, svētās dejas un mūzika, zīmēšana, mandalu un torma veidošana, mantru lasīšana, kamēr pilnībā tās nav apguvis

Tad viņš pārgājis Dzogčena Universitātē Šri Singhi, kur mācījies pie tādiem skolotājiem kā Kenčen Dečen Namdrol, Kjabčže Dzogčen Rinpoče, Čoktrul Drukpa Kunle Rinpoče, Čoktrul Pema Kalsang Rinpoče, Čoktrul Tokden Tulku Rinpoče, Kenčen Dave Oser, Kenčen Pema Cevang, Kenčen Kunang Oser un Kandro Dasal Vangmo (Draku Losal Vangmo reinkarnācija), kuri nodevuši viņam dziļo un visaptverošo Budas mācību un dāvājuši apmācības beigās kenpo un dordže lobpona grādu.

Pēc mātes nāves, kura arī iepriekšējās dzīvēs bijusi tuva radiniece katram no Ranjak Patruliem Rinpoče, viņš 1 gadu pavadījis nošķirtībā alā, kur Pirmais Patruls Rinpoče uzrakstījis „Mana Nevainojamā Skolotāja Norādījumus” un daudzus citus komentārus. Dzogčen Ranjak Dza Patruls Rinpoče kļuvis īpaši pazīstams ar povas prakses nodošanu, kurā piedalās liels praktizējošo skaits, kā laicīgie cilvēki, tā arī mūki.

1996.gada vasarā Patruls Rinpoče pārcēlies uz Eiropu. Pirmais Dharmas centrs dibināts Briselē (Beļģija) 1998.gadā. Katru gadu Rinpoče atsaucās uz jauniem lūgumiem dāvāt dārgo Budas mācību un apciemo arvien jaunas valstis. Kopš tā laika dažādās valstīs funkcionē 15 Dharmas centri, dažus no tiem Rinpoče regulāri apciemo vairākas reizes gadā.
Sīkāk...